Vi hjälper bygg- & hyrbolag
att arbeta smartare och snabbare.

Vår historia börjar med ett stort intresse för hur ny teknologi påverkar, förenklar och förbättrar hur saker och ting kan göras. Vårt mål är att sätta kraftfull och användarvänlig sådan i händerna på människorna som bygger framtidens städer. För med en urbanisering som ökar världen över, kommer behovet av att kunna bygga smartare, snabbare och mer hållbart.
Och det är där EquipmentLoop kommer in.

Vår vision är att rätt maskin ska vara på rätt plats i rätt tid, tack vare vårt förenklade arbetssätt, digitala verktyg och smart datahantering. För genom att nyttja våra tillgångar mer effektivt kan vi alla bidra till att sänka byggkostnaderna, samtidigt som vi säkerställer att vi lämnar vår planet i ett bättre skick än vi fann det. Och det är vad EquipmentLoop handlar om.

Vi är ett team som drivs av att skapa värde och hållbara lösningar

Albin Ekblom

Lead Front End Developer

albin@equipmentloop.se
 

Carl von Blixen

CTO

carl@equipmentloop.se
 

Christopher Bark

Grundare & CCO

christopher@equipmentloop.se
+46 73 809 93 00

Emil Andréasson

Customer Success Manager

emil@equipmentloop.se
+46 73-943 87 44

Eric Persson

Customer Success

eric@equipmentloop.se
 

Joakim Jeanson

Customer Success

joakim@equipmentloop.se
 

Linnéa Håcansdotter

Customer Success

linnea@equipmentloop.se
 
MF

Markus Frisk

CBO

markus@equipmentloop.se
 

Nosherwan Adil

Full Stack Developer

adil@equipmentloop.se
 

Olga Germanovica

UX Designer

olga@equipmentloop.se
 

Simon Fogbring

Grundare & CEO

simon@equipmentloop.se
+46 70 621 88 40

Kontakta EquipmentLoop

Equipmentloop AB
c/o Reforce international
Skeppsbron 44, 4tr
111 30 Stockholm

Tel: ‬010-160 06 03‬

Chatta med oss

För partnerskap: christopher@equipmentloop.se
För produktfrågor: carl@equipmentloop.se
För övriga frågor: simon@equipmentloop.se


@equipmentloop och #equipmentloop på socialamedier

loading...